top of page

Sıhhi Tesisat İşleri

Alanında uzman personelimizle Avrupa’dan özel ithal ettiğimiz son teknoloji bilgisayarlı sistemlerle, kırmadan dökmeden ve garantili olarak WC, Banyo Tıkanıklık, Kamerayla Boru İçi Görüntüleme, Temiz Su Noktasal Olarak Bulma, Kimyasal İlaçlarla Kaçak Onarımı, Kalorifer Petek Temizliği ve Detektörle Logar Tespiti alanında faaliyet göstermekteyiz.

tıkanıklık açama.jpg

Su Kaçak Kimyasalı ile Kaçak Tamiri

  • Su kaçağı sorunu yaşıyorsanız

  • Kombinin su basıncı sürekli düşüyorsa

  • Su kaçağının yeri henüz bulunamadıysa

  • Alt kat komşunuz su sızıntısından rahatsızsa

  • Su vanası kapalı olmasına rağmen su saati sürekli dönüyorsa

  • Su faturası yüksek geliyorsa

  • Tavan veya duvarlar nemli ve rutubetli ise

  • Sıradan ustalar kırarak sorunu halledebileceğini söylüyorsa

  • Evinizin inşaat alanına dönmesini istemiyorsanız

  • Kırmadan su kaçağının bulunup tamir edilmesini istiyorsanız, bizi arayın

kombi-doğalgaz-tesisatında-kaçak-var.jpg

Su Kaçağı Bulma

 - Kamera ile su kaçağı bulma yöntemi en etkili ve kesin çözüm sunan bir kaçak bulma yöntemi olmaktadır. Bu yöntem ile kameralar giderlere salınır. Ve tüm giderler dolaştırılarak boruların sağlamlığı ve deforme olup olmadığı kontrol edilir. Delik ve kaçak olan yer tespit edilerek çalışma daha geniş alanlara yayılmadan tamamlanır. Böylece nokta atışı yapılmış olunur.

 - Termal kamera yöntemi de oldukça başarılı yöntemler arasında yer almakta. Bu yöntem her ne kadar gidere salınan kamera yöntemi kadar başarılı olamasa da, yine de bilinen etkili yöntemlerden biri olmaktadır. Termal kamera ile mekânlar kontrol edilir ve ıslak olan zeminler termal kamera sayesinde tespit edilir.

 - Su kaçağında kullanılan son teknoloji yöntemlerden bir diğeri de akustik dinleme yöntemidir. Bu yöntemde özel cihazlar ile kaçak olduğu düşünülen mekânlar dinlenir. Yüksek ses tespiti sayesinde, kaçak olan yer tespit edilir ve tamir edilir.

Kırmadan Tuvalet Tıkanıklığı Açma

 - Böyle bir uygulama mümkün mü? Elbette mümkün! Tıkanan tesisatı onarmak için gerekli fizibilite ve keşif yapıldıktan sonra uygulanacak işlemlerin itinayla yapılması en önemli konulardan biridir. Profesyonel bir ekiple ve gerekli donanıma sahip araçlarla yapılan uygulama, kırmadan, dökmeden ve tesisatın sağlam bölümlerine hasar vermeden, sizi bu sıkıntıdan kurtarmaya yetecektir. Kırmadan tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır? Burada kişinin yapması gereken en önemli adım, profesyonel kişilere bu işi yaptırmak olacaktır. Küçük hesaplar yapmak, sonrasında size daha pahalıya patlayabilir.

Kombi - Petek Temizliği

Aslında hiç de zor değildir petek temizliği. Acaba petek temizliği nasıl yapılır? Bu sorunun cevabı çokta zor değil. Temizlenecek petek sayısına göre 30 dakika ile 1,5 saat kadar süren bu işlem gayet basit bir işlemdir. Petek temizliği kombiden başlanarak bütün peteklere kimyasal bir madde verilip içindeki pislikler ve kalıntılar banyodan gidere akıtılır. Peteklerin yerinden sökülmesine bile gerek yoktur. Evde yapılan hava alma işlemi basit sorunlar için ancak çözüm olabilir. Zamanla peteklerin içinde kireç ve pas oluşur. Bunlar da peteklerin içindeki suyun rahat hareket etmesini engeller ve ısı kaybı meydana gelir. Evde amatörce hava alma işlemleri yapmak yerine petek temizleme işini profesyonelce yapan firmalardan yardım alınabilir.

bottom of page